Strona Główna
Strona Główna Poleć znajomemu Wersja polska Wersja angielska

Sauna sucha

Sauna sucha

Mieszkańcy Skandynawii od wieków znają dobroczynne działanie sauny. Niektóre źródła podają, że typ gorących kąpieli znany jest na tych terenach co najmniej od 2000 lat. Finowie przez całe pokolenia tworzyli rytuał kąpieli w saunie. Z historii wiemy, że Finowie, przygotowując się do wojny, wraz z okopami budowali w ziemiankach sauny. W czasie wojny specjalne oddziały przygotowywały saunę do kąpieli dla przemarzniętych i brudnych żołnierzy.

Skandynawowie zarazili swoją sauną cały świat. Pomogły w tym naukowo potwierdzone korzystne skutki gorących kąpieli. Przemęczeni, zestresowani obecnym tempem i stylem życia Europejczycy odnaleźli w saunie odtrutkę na toksyczną rzeczywistość. Można stwierdzić, że jest to zarówno przyjemny, jak i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu.

Sauna sucha – temperatura 90-120°C, natomiast wilgotność 5-10%, najlepsza dla hartowania organizmu.

Główne zalety:

  • Doskonale oczyszcza skórę z toksyn,
  • poprawia mikrokrążenie i rozprawia się z nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie, a tym samym z cellulitem.

Czas trwania seansu to 45 min*: Koszt: 50 PLN** /maksymalnie 3 osoby dorosłe + dziecko

* jeden seans wyliczony jest średnio na 2-3 kąpiele. Więcej z punktu zdrowotnego nie ma sensu.
** Do sauny prosimy przyjść ze swoim ręcznikiem z pokoju. W przypadku braku ręcznika otrzymają go Państwo od obsługi w cenie 5 PLN/ręcznik.

Do sauny oferujemy również (odpłatnie) specjalne napoje uzupełniające płyny ustrojowe i utracone mikroelementy. Prosimy pytać obsługę SPA.